Denisa & Richard

Jizva - nositelka bolesti. Pryč s ní!

Porod může být pro mnohé maminky krásným zážitkem, který však na těle ženy může zanechat i bolestivé vzpomínky. Poměrně často dochází k jemnějšímu či výraznějšímu popraskání vaginálních stěn, natržení či přímo nastřižení vagíny. Poraněná místa jsou často týdny a mnohdy i měsíce po porodu bolavá, a i po zahojení zůstává zjizvená tkáň někdy bolestivá nebo necitlivá.


Výrazný zásah do těla představuje v kontextu porodu císařský řez a další menší či rozsáhlejší operační zákroky: odstranění slepého střeva, odstranění dělohy (hysterektomie), prasknutí (ruptura) cysty, všechny laparoskopické operace a mnohé další.
Jizvy však nevznikají jen skrze chirurgické zákroky, ale také po infekcích (candida, chlamydie, chronické záněty močového měchýře, papilomavirus), úrazech, necitlivém rychlém sexu, a dokonce některé mohou vznikat jen psychicky z uložených vzpomínek spojených s daným místem na těle.

Depositphotos 2671941 sJizvy na těle i duši

Každá taková jizva ovlivňuje další prožívání ženy v kontextu každodenního života i intimity. Například jizva vzniklá nástřihem při porodu nejenže bez další péče na těle zůstává, ale navíc se může rozrůstat dále i do vnitřku vagíny. Každé milování pro ženu tak může být spojeno s fyzickým nepohodlím a často také emoční bolestí, která se k zážitku vzniku jizvy váže. Tato tělesná a duševní iritace je pak součástí partnerské intimity a může vést k neporozumění a napětí mezi partnery.

Památka na „císaře"

Mnoho žen po císařském řezu se nerado na jizvu na těle byť jen dívá, může pro ně být nepříjemné na jizvu pomyslet, natož se jí dotknout.Tyto podvědomé strategie jsou zdrojem všudypřítomného napětí v těle a v životě, které ženě ubírá energii a radost, aniž by si to uvědomovala.

Masáž léčí jizvy

Přitom jizvy je možné léčit, a tím navracet do těla životní vitalitu, radost a potěšení. Lidé, kteří léčením jizev prošli, jsou překvapeni, kolik mají po absolvování procedury najednou energie!Jizvy léčíme jemnější i silnější masáží (podle typu a stáří jizvy) ricínovým olejem. Přírodní ricínový olej pomáhá rozpouštět zjizvenou tkáň. Díky specifické masáži jizvy se tato postupně zmenšuje, a spolu s tím i necitlivost zjizvené tkáně.

Podbřišek – místo intimity

Tento efekt není jen lokální - v místě jizvy, ale ovlivňuje prožívání celého těla i psychiku. Například jizva vzniklá ze zákroku odstranění slepého střeva může díky řetězení napětí ve svalové tkáni způsobovat bolesti zad či migrény.Jizvy ve vagině či oblasti podbřišku jsou pochopitelně také úzce provázané s prožitkem intimního života, a mohou výrazně limitovat potěšení.

 

Jako znovuzrození

Léčením jizev se zabývají vyškolení odborníci z řad fyzioterapeutů a v kontextu intimních oblastí těla jsou pro tuto práci vyškoleni jako jediní poradci v sexuologické práci s tělem (sexological bodywork).Nejen čerstvé, ale i mnoho let staré jizvy lze aktivovat a léčit. Díky tomu se objevuje často zcela zapomenutá a netušená živost, radost a nová flexibilita v těle, která má pozitivní dopad na kvalitu života. Zpravidla stačí několik málo sezení pro uvolnění bolestivých vzpomínek z těla i fyzického nepohodlí. Vyškolení pracovníci současně mohou své klienty nebo jejich partnery naučit, jakým způsobem jizvu masírovat, tak aby byl efekt postupu co nejúčinnější.Jizvy po porodu, které trápí mnoho žen i roky po porodu, lze tak během pár sezení vyléčit, a díky tomu se do těla navrací radost a potěšení. S jizvami se zpravidla lépe pracuje - rychleji mizí - když jsou ještě čerstvé, řádově několik týdnů až měsíců.

Získejte ZDARMA video

Denisa a Richard - jak posílit intimní život
Jak posílit intimní život?